Zasady

Typowanie

Typuj wynik wszystkich meczy w trakcie Euro 2016. Do 15 minut przed rozpoczęciem meczu możesz dodać bądź zmienić swój typ.

Jak można zauważyć, mecze późniejszych rund nie są jeszcze w pełni wypełnione. W trakcie trwania Euro, gdy wyniki meczów faz grupowych będą znane – pozostałe rundy będą przez nas systematycznie aktualizowane.

Należy pamiętać, że ze względu na czynniki losowe, te mecze mogą się zmienić w trakcie trwania turnieju, dlatego pamiętaj o systematycznym zaglądaniu do nas!

Pytania bonusowe

Możesz zarobić kilka dodatkowych punktów podczas turniej dzięki pytaniom bonusowym. Na te pytania musisz odpowiedzieć przed końcem ustalonego dnia i godziny. Dodatkowo, obok każdego z nich będzie informacja, ile punktów ono da.

Punktacja

W czasie faz grupowych, wynik na koniec gry jest wykorzystany do wyliczania wyniku całkowitego. W czasie fazy pucharowej, wynik meczu + ewentualnej dogrywki jest wzięty pod uwagę. Bramki w czasie rzutów karnych nie są brane pod uwagę.

Dostajesz punkty za wytypowanie poprawnego zwycięzcy albo remisu. Nazywamy to wynikiem rozstrzygnięcia. Możesz dostać dodatkowe punkty, za wytypowanie dokładnej liczby bramek. To z kolei, nazwami wynikiem całkowitym. Jeśli wytypowałeś poprawię liczbę bramek tylko jednej drużyny, to nawet w przypadku gdy Twój typ nie jest kompletny (np. mecz kończy się 1-1 a Ty podałeś 0-1) to dostaniesz punkty bramkowe- w ilości 1. Ostatnia opcją dostania punktów jest różnica w bramkach. Jeśli wytypujesz poprawnego zwycięzce ale z błędną liczbą bramek, możesz dostać punkty za poprawną różnicę w bramkach (np. wytypowałeś 3-1 a wynik jest 4-2 – w obu przypadku różnica goli jest 2)

Punkty
Wynik rozstrzygnięcia 2
Pełny wynik 5
Punkty bramkowe 1
Różnica w bramkach 1
Pytanie bonusowe może się różnić w zależnosci od pytania

Jeśli chcesz zobaczyć ranking, przejdź tutaj..

Złota piłka

Każdy typer posiada jedną złotą piłkę / jokera. Jeśli aktywujesz go przy wybranym meczu, punkty za dany mecz będą pomnożone razy 2. Oczywiście, do póki mecz można typować, można zmienić przydział jokera.

Równa ilość punktów

Jeśli grupa typerów będzie miała dokładnie tą samą ilość punktów, wtedy o zwyciestwo będzie rozstrzygane według następujących zasad (im wyżej na liście)

  1. Liczba wszystkich punktów;
  2. Punkty za rozstrzygnięcia
  3. Liczba poprawnych pytań bonusowych.